Artykuły - Wiadomości


 
Jak zacząć handlować na giełdzie? Instrukcje dla początkujących handlowców - zdjęcie

Jak zacząć handlować na giełdzie? Instrukcje dla początkujących handlowców

05-10-2022

Jeśli zdecydowałeś się na inwestycje giełdowe, wyobraź sobie, że wybierasz się w długą podróż samochodem. A zanim wsiądziesz za kierownicę, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jak prawie każda długa podróż, inwestycje wymagają kapitału początkowego. I tu należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Czytaj więcej

 
Rekordowa edycja Kongresu Biur Rachunkowych już wkrótce! - zdjęcie

Rekordowa edycja Kongresu Biur Rachunkowych już wkrótce!

04-10-2022

Współpraca międzynarodowa, obsługa zagranicznych klientów, zatrudnianie cudzoziemców, partnerstwo w biznesie oraz sprzedaż i marketing, digitalizacja, nowe technologie, archiwizacja dokumentów i bezpieczeństwo danych to tematy trzeciej edycji Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych, który odbędzie się już 26-27 października 2022 roku w Targach Kielce!

Czytaj więcej

 
JWW członkiem Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej - zdjęcie

JWW członkiem Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej

30-09-2022

20 września 2022 roku JWW Biuro Rachunkowe dołączyło do grona członków Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej. Dzięki temu przedsiębiorcy z Polski i Szwajcarii zyskają solidne wsparcie merytoryczne dotyczące współpracy biznesowej między oboma krajami.

Czytaj więcej

 
Niewykorzystany urlop za 2021 rok – do kiedy wykorzystać? - zdjęcie

Niewykorzystany urlop za 2021 rok – do kiedy wykorzystać?

30-09-2022

30 września 2022 mija termin na wykorzystanie zaległego urlopu za 2021 rok. Płatny urlop wypoczynkowy jest zagwarantowany w Kodeksie pracy. Pracownikowi w zależności od stażu pracy przysługuje od 20 do 26 dni urlopu.

Czytaj więcej

 

Czy zmiana na rynku kredytów hipotecznych jest możliwa?

30-09-2022

Zapowiadane są kolejne programy mające pomóc wnioskującym o kredyt hipoteczny w otrzymaniu zobowiązania.  Czy zrobią to skutecznie?

Czytaj więcej

 
Dlaczego dzwoni do mnie windykator, chociaż nie mam długu? - zdjęcie

Dlaczego dzwoni do mnie windykator, chociaż nie mam długu?

29-09-2022

2,68 mln Polaków ma na koncie zaległe długi. Jak one powstały?

Czytaj więcej

 
Dlaczego warto korzystać z usług księgowych, kiedy masz firmę - zdjęcie

Dlaczego warto korzystać z usług księgowych, kiedy masz firmę

28-09-2022

Prowadzenie księgowości jest konieczne praktycznie w każdym przedsiębiorstwie. Niestety nie zawsze jest to zadanie łatwe. Dlatego każdy, kto chce mieć pewność, że jego rachunki są prowadzone zgodnie z wymaganiami, powinien skorzystać z pomocy profesjonalnego biura księgowego. Sprawdź, jakie korzyści z tego płyną.

Czytaj więcej

 

Kredyt frankowy w 2022 roku. Czy kredytobiorca może walczyć z bankiem o unieważnienie lub odfrankowienie kredytu?

27-09-2022

Stopy procentowe rosną, a wraz z nimi – kurs franka szwajcarskiego w stosunku do polskiego złotego. Dodatkowo posiadacze kredytów we frankach nie mogą liczyć na wakacje kredytowe. Co robić w tak trudnej sytuacji? Choć kwestia unieważnienia lub odfrankowienia kredytu znana jest wielu kredytobiorcom, wciąż niektórzy borykają się z przekierowaniem swojej sprawy do sądu i uzyskaniem odszkodowania. W jakiej sytuacji można złożyć pozew do sądu i czy wygrana z bankiem jest w ogóle możliwa?

Czytaj więcej

 
Zakupoholizm, hazard, kredytoholizm - uzależnienia, które doprowadzą do katastrofalnych długów. Jak je w sobie rozpoznać, zanim będzie za późno? - zdjęcie

Zakupoholizm, hazard, kredytoholizm - uzależnienia, które doprowadzą do katastrofalnych długów. Jak je w sobie rozpoznać, zanim będzie za późno?

26-09-2022

W 2021 r. przychody branży hazardowej w Polsce wzrosły o 52,5%. Najbardziej uderzający jest wzrost przychodów z gier kasynowych online, który wynosi aż blisko 109%.

Czytaj więcej

 

Pakiet Slim VAT 3 – co oznacza dla przedsiębiorców i księgowych?

23-09-2022

Pakiet Slim VAT 3 to kontynuacja szeregu zmian w zakresie podatku VAT, których  głównym celem jest uproszczenie rozliczeń dla przedsiębiorców. Projekt wdraża postulaty Trybunału Sprawiedliwości UE, jak i samych podatników, którzy zwracali uwagę m.in. na niejasne zasady rozliczania podatków od towarów i usług. Nowe przepisy mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2023 roku. Co to oznacza dla podatników i księgowych?

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 2438

Najpopularniejsze tagi