Artykuły - Wiadomości


 
 Jak zadbać o profesjonalne tłumaczenia umów firmowych? - zdjęcie

Jak zadbać o profesjonalne tłumaczenia umów firmowych?

13-12-2019

Umowy pełnią bardzo istotną rolę w rozwoju i funkcjonowaniu każdej współczesnej firmy, ponieważ ich podstawowym celem jest regulowanie praw i obowiązków każdej z zaangażowanych stron. Umowy mogą być podpisywane zarówno między instytucjami lub osobami działającymi w jednym kraju, jak i pomiędzy podmiotami międzynarodowymi. W tym drugim przypadku często pojawia się konieczność ich przetłumaczenia. Co warto wiedzieć o tłumaczeniach umów i komu powierzyć ich wykonanie?

Czytaj więcej

 
Ulga B+R coraz popularniejsza - zdjęcie

Ulga B+R coraz popularniejsza

13-12-2019

Odsetek respondentów korzystających z ulgi B+R wzrósł trzykrotnie w stosunku do ubiegłorocznej edycji badania. Dzięki doprecyzowaniu przepisów i wymogów kwalifikacyjnych, w 2018 r. już 43% badanych firm prowadzących działalność badawczo-rozwojową skorzystało z ulgi B+R. Zaoszczędzone dzięki uldze B+R pieniądze, blisko 80% przedsiębiorstw przeznaczyło na realizację nowych projektów, a 51% na sprzęt badawczo-rozwojowy.

Czytaj więcej

 
Poradnik narciarski: gdzie wybrać się na narty w Polsce oraz ile kosztuje ten sport?  - zdjęcie

Poradnik narciarski: gdzie wybrać się na narty w Polsce oraz ile kosztuje ten sport?

12-12-2019

W naszym kraju nie brakuje miłośników sportów zimowych. Sprzyjające warunki atmosferyczne, dostęp do wielu stoków narciarskich, szkółki jeździeckie - to wszystko wpływa na to, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na to, aby rozpocząć swoją przygodę z nartami. Jak przygotować się na taki wyjazd?

Czytaj więcej

 
Poradnik finansowy last minute, czyli jak robić świąteczne zakupy, aby nie wpaść w długi - zdjęcie

Poradnik finansowy last minute, czyli jak robić świąteczne zakupy, aby nie wpaść w długi

12-12-2019

Black Friday, czyli dzień wyprzedaży obchodzony również w Polsce, rozpoczął tradycyjnie okres przygotowań do Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej

 
Czy upadłość konsumencka to dobre rozwiązanie dla dłużnika? Jakie zmiany czekają ich w tym obszarze w 2020 r.? - zdjęcie

Czy upadłość konsumencka to dobre rozwiązanie dla dłużnika? Jakie zmiany czekają ich w tym obszarze w 2020 r.?

12-12-2019

Do końca października br. upadłość konsumencką ogłosiło aż 6,3 tys. osób[, a suma przeterminowanych należności Polaków wzrosła w III kw. 2019 r. o ponad 2 mld zł, do kwoty 78,7 mld zł. Można przypuszczać, że w najbliższym czasie w naszym kraju przybędzie „bankrutów”, bo jak pokazują statystyki, chociażby Biura Informacji Gospodarczej, nie radzimy sobie najlepiej z terminową spłatą zobowiązań. Na temat upadłości konsumenckiej w naszym społeczeństwie funkcjonuje wiele mitów.

Czytaj więcej

 
Z jakimi kosztami wiąże się remont mieszkania? - zdjęcie

Z jakimi kosztami wiąże się remont mieszkania?

12-12-2019

Remont mieszkania to nie tylko inwestycja pieniędzy, ale i czasu. Źle zaplanowany remont może na całe miesiące zmienić mieszkanie w prawdziwe pole bitwy. Dowiedz się, jak tego uniknąć oraz na jakie koszty musisz być przygotowany.

Czytaj więcej

 
X Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG - zdjęcie

X Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG

09-12-2019

Jubileuszowa X edycja Kongresu Podatków i Rachunkowości KPMG odbędzie się 16 stycznia 2020 roku w Warszawie. Jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce, kierowane do prezesów, członków zarządów oraz przedstawicieli kadry zarządzającej odpowiedzialnej za obszary podatkowe i rachunkowe w przedsiębiorstwach.

Czytaj więcej

 
Księgowość pełna a uproszczona – różnice - zdjęcie

Księgowość pełna a uproszczona – różnice

09-12-2019

Wszyscy przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą zobowiązani są do prowadzenia księgowości w swojej firmie.

Czytaj więcej

 
Automatyzacja – doskonalenie firmy czy zagrożenie dla pracowników? - zdjęcie

Automatyzacja – doskonalenie firmy czy zagrożenie dla pracowników?

05-12-2019

Wydaje się, że każde usprawnienie działania firmy wpływa pozytywnie na całe zespoły i managerów. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Automatyzacja, czyli udoskonalenie, przyspieszenie i przeorganizowanie procesów biznesowych zazwyczaj cieszy zarządzających, ale budzi niepokój pracowników. Kojarzy się z jednej strony ze skomplikowanymi procedurami, a z drugiej z obecnością maszyn, które mają zastąpić ludzką pracę. Czy tak pojętej optymalizacji należy się bać?

Czytaj więcej

 
Elita księgowych w Targach Kielce - zdjęcie

Elita księgowych w Targach Kielce

05-12-2019

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych, który odbywał się od 26 do 27 listopada w kieleckim ośrodku wystawienniczym spotkał się z pozytywnym odbiorem uczestników.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 2065

Najpopularniejsze tagi