Artykuły - Wiadomości


 

SKN Progress serdecznie zaprasza wszystkich studentów do udziału w XIII edycji Progress Accounting Competition!

30-01-2023

PAC to ogólnopolski konkurs z rachunkowości dla studentów kierunków ekonomicznych i finansowych. Projekt swoim zasięgiem obejmuje uczelnie wyższe w całej Polsce, by wyłonić tych najlepszych! Jest to konkurs drużynowy, zapraszamy 3-osobowe zespoły do rywalizacji!

Czytaj więcej

 
„Tylko wiedza nas uratuje”. Posiadanie odpowiedniej wiedzy na temat finansów osobistych sposobem na przetrwanie recesji - zdjęcie

„Tylko wiedza nas uratuje”. Posiadanie odpowiedniej wiedzy na temat finansów osobistych sposobem na przetrwanie recesji

25-01-2023

Unikanie sięgania po szybkie (i drogie!) pożyczki. Robienie zakupów w dyskontach. Oszczędzanie na „czarną godzinę”.

Czytaj więcej

 
JWW: otwieramy oddział w Warszawie - zdjęcie

JWW: otwieramy oddział w Warszawie

23-01-2023

Rok 2023 jest dla nas szczególny, ponieważ obchodzimy 25-lecie obecności na rynku.⁠

Czytaj więcej

 
Przewodnik dla przedsiębiorców: najważniejsze zmiany w 2023 roku - zdjęcie

Przewodnik dla przedsiębiorców: najważniejsze zmiany w 2023 roku

23-01-2023

Polski Ład 3.0, wzrost minimalnego wynagrodzenia, brak amortyzacji nieruchomości mieszkalnych, wzrost składek ZUS – to jedynie kilka ze zmian, jakie wprowadza ustawodawca na 2023 rok.

Czytaj więcej

 
Upadłość przedsiębiorstwa - postępowanie i doradztwo - zdjęcie

Upadłość przedsiębiorstwa - postępowanie i doradztwo

20-01-2023

W momencie, gdy przedsiębiorstwo znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i istnieje ryzyko, że nie będzie w stanie spłacić swoich zobowiązań, ważne jest, aby jak najszybciej skorzystać z pomocy specjalistów. Doradcy finansowi mogą pomóc w przygotowaniu planu restrukturyzacji, który pozwoli na przetrwanie przedsiębiorstwa i uniknięcie upadłości. Warto również rozważyć skorzystanie z programów rządowych, takich jak tarcza antykryzysowa, które mogą pomóc w przetrwaniu trudnego okresu.

Czytaj więcej

 
Inflacja i wysokie stopy procentowe wpływają negatywnie na pośredników finansowych. Branża pośrednictwa finansowego w III kw. 2022 r. - zdjęcie

Inflacja i wysokie stopy procentowe wpływają negatywnie na pośredników finansowych. Branża pośrednictwa finansowego w III kw. 2022 r.

19-01-2023

Galopująca inflacja, rekordowo wysokie stopy procentowe, a także nowe zasady wyliczania zdolności kredytowej przez banki „nakazane” przez KNF skutecznie ograniczyły dostępność kredytów hipotecznych.

Czytaj więcej

 
Dzień Babci i Dziadka 2023: sytuacja finansowa polskich seniorów nie jest taka zła, jakby się mogło wydawać, ale może zmienić (i zmieni!) to inflacja - zdjęcie

Dzień Babci i Dziadka 2023: sytuacja finansowa polskich seniorów nie jest taka zła, jakby się mogło wydawać, ale może zmienić (i zmieni!) to inflacja

18-01-2023

Dzień Babci i Dziadka daje pretekst, by pochylić się nad sytuacją finansową polskich seniorów. Mamy przed oczami obraz starszej osoby, której z powodu niskiej emerytury czy renty nie stać na leki i musi pożyczać pieniądze, by zapłacić rachunki?

Czytaj więcej

 
Eksperci Credipass: 2023 rokiem oczekiwań na przełom na rynku kredytów hipotecznych - zdjęcie

Eksperci Credipass: 2023 rokiem oczekiwań na przełom na rynku kredytów hipotecznych

18-01-2023

Większa dostępność kredytów hipotecznych niż w 2022 roku, możliwość znalezienia okazji zakupowych. Zdaniem Ekspertów finansowych Credipass te zjawiska zdominują w 2023 roku rynek, który będzie powoli wychodził z dołka.

Czytaj więcej

 
Po pierwsze, będę oszczędzać! Jak wytrwać w jednym z najpopularniejszych noworocznych postanowień? - zdjęcie

Po pierwsze, będę oszczędzać! Jak wytrwać w jednym z najpopularniejszych noworocznych postanowień?

16-01-2023

Jak wynika z raportu Intrum ”European Consumer Payment Report 2022”, aż 70 procent konsumentów w Polsce przyznaje, że ich obawy związane z rosnącymi rachunkami mają negatywny wpływ na ich ogólne samopoczucie.

Czytaj więcej

 
Upadłość osób prowadzących restauracje - warto sięgnąć po pomoc prawną - zdjęcie

Upadłość osób prowadzących restauracje - warto sięgnąć po pomoc prawną

16-01-2023

Każdy człowiek, który rozwija działalność gospodarczą, liczy na to, że przyniesie ona określone zyski i stanie się sposobem na życie.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 2480

Najpopularniejsze tagi
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.