Artykuł Dodaj artykuł

Rusza VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości

10 grudnia br. rozpocznie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości.

10 grudnia br. rozpocznie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości.

Celem skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkursu jest budzenie i rozwijanie wśród uczestników zainteresowań problematyką współczesnej rachunkowości oraz popularyzowanie zawodów związanych z tą dziedziną.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie. Sponsorem głównym wydarzenia jest firma Asseco Business Solutions, wiodący dostawca rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw. 

- Mimo tak trudnej tematyki, jaką jest rachunkowość, konkurs od lat cieszy się ogromną popularnością. Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła ponad 6 500 uczestników z 237 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Wstępne deklaracje wskazują, że w tym roku rekord liczby uczestników zostanie pobity. Zawody są cenione nie tylko przez uczniów, ale także nauczycieli, którym  konkurs umożliwia podniesienie poziomu nauczania rachunkowości przez upowszechnianie metod korzystania ze skomplikowanych informacji rachunkowych oraz wdrożenie programów finansowo-księgowych – mówią Marta Micał i Barbara Mikutra-Turek, nauczycielki z Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie, współorganizatorki projektu.

Konkurs składa się z trzech etapów: I edukacyjny (10.12.2008), II kwalifikacyjny (07.01.2009) i III ogólnopolski (20.02.2009). W I oraz II etapie  uczniowie będą rozwiązywali testy z zakresu  rachunkowości.

Wynik zakwalifikuje ich do następnego, III etapu, który stanowi praktyczne zadanie. Gala ogłoszenia wyników oraz rozdania nagród odbędzie się 21 lutego 2009 roku w Rzeszowie w siedzibie organizatora.

Projekt organizowany jest od 2001 r. przez nauczycieli rachunkowości z Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie w porozumieniu z Dyrekcją. Początkowo konkurs odbywał się w ramach województwa podkarpackiego, zaś dzięki rosnącemu zainteresowaniu szkół z innych regionów w 2006 r. zyskał miano wydarzenia ogólnopolskiego.

- Konkurs z rachunkowości wpisał się już na stałe w kalendarz imprez wspieranych przez Asseco Business Solutions. Cieszymy się, iż jako główny sponsor mamy możliwość  otwierania perspektyw rozwoju przed przedsiębiorczymi, młodymi ludźmi. Staramy się wspierać ich oferując im systemy wspomagające zarządzanie finansami w wersjach edukacyjnych oraz szkolenia e-learningowe z zakresu rachunkowości. Są to narzędzia, które ułatwią młodzieży start w życie zawodowe  – komentuje Małgorzata Chłodzińska, Dyrektor Marketingu i PR w Asseco Business Solutions.

Patronat merytoryczny nad konkursem objęło Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki w Rzeszowie oraz Politechnika Rzeszowska.

Patronami honorowymi są: Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Podkarpacki Kurator Oświaty.

Sponsorzy konkursu:

• Asseco Business Solutions SA, sponsor główny
• Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Odział Podkarpacki w Rzeszowie
• Narodowy Bank Polski
• Politechnika Rzeszowska
• Wyższa Szkoła Zarządzania w Rzeszowie
• Poseł do EUROPALRAMENTU dr Mieczysław Janowski
• Centrum Doradztwa i Informacji Difin sp. z o. o. w Warszawie
• Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Patroni medialni:

• Gazeta Bankowa,
• Gazeta Prawna,
• Księgowość.org,
• Polskie Radio Rzeszów,
• Rachunkowość.org,
• RESinet.pl,
• Super Nowości,
• TVP Rzeszów.

Więcej informacji: www.zespolszkolnr2.rzeszow.pl i assecobs.pl

Artykuł został dodany przez firmę

Asseco Business Solutions S.A.

Asseco Business Solutions SA jest jednym z czołowych producentów oprogramowania dla przedsiębiorstw na rynku polskim. Firma oferuje systemy ERP dla wszystkich segmentów rynku (małych, średnich, dużych).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.