Artykuł Dodaj artykuł

Nowe funkcjonalności w programach Asseco WAPRO

W listopadzie Asseco Business Solutions wydało nowe roczne wersje produktów z popularnej linii Asseco WAPRO. Procesowi aktualizacji zostały poddane systemy WF-Mag, WF-FaKir, WF-KaPeR i WF-Gang, WF-bEST, WF-Analizy oraz system mobilny WF-Mag Mobile 2. Nowe wersje zawierają również wprowadzone w ostatnich miesiącach zmiany interfejsu graficznego.

Asseco Business Solutions logo

W listopadzie Asseco Business Solutions wydało nowe roczne wersje produktów z popularnej linii Asseco WAPRO. Procesowi aktualizacji zostały poddane systemy WF-Mag, WF-FaKir, WF-KaPeR i WF-Gang, WF-bEST, WF-Analizy oraz system mobilny WF-Mag Mobile 2. Nowe wersje zawierają również wprowadzone w ostatnich miesiącach zmiany interfejsu graficznego.

Rozwój funkcjonalny nowych wersji obejmuje większość modułów z portfolio Asseco WAPRO. W zaktualizowanych systemach pojawiły się nowe funkcjonalności dotyczące wsparcia handlu i logistyki, sprzedaży mobilnej, obszaru uproszczonej i zaawansowanej księgowości i kontroli kosztów oraz sfery kadrowo-płacowej.

Staramy się dostarczać naszym Klientom systemy, które cechują się nie tylko bogatą funkcjonalnością, ale i są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Dlatego też specjaliści Asseco Business Solutions stale dbają o to, aby rozwiązania Asseco WAPRO były dostosowane do zmian zachodzących w otoczeniu prawno – biznesowym. Nowe wersje naszych programów zostały opracowane również w oparciu o sugestie użytkowników z ponad 68 tys. firm, których opinia ma dla nas najwyższe znaczenie – mówi Janusz Królik, Dyrektor Działu Produkcji Systemów Wapro.ERP – Mamy nadzieję, że zaktualizowane produkty w znaczący sposób ułatwią pracę naszym Klientom oraz poprawią efektywność działania ich przedsiębiorstw.

WF-Mag

Przy aktualizacji sztandarowego produktu z linii Asseco WAPRO - WF-Mag w obszarze handlu i logistyki skoncentrowano się na dopracowaniu i zautomatyzowaniu procesu przeprowadzania operacji walutowych w obrocie krajowym, wewnątrz unijnym oraz poza unijnym. Moduł kasowy został wzbogacony o możliwość dokonywania gotówkowych rozliczeń walutowych. Niespodzianką dla użytkowników programu w wariancie BIZNES jest udostępnienie im narzędzia do przeprowadzania, rejestrowania i rozliczania transakcji walutowych w obrocie krajowym, które do tej pory dostępne było tylko w najwyższym wariancie PRESTIŻ.

Program został również dostosowany do wymogów ustawy o promocji artykułów rolno-spożywczych, dzięki czemu możliwa jest automatyzacja procesu rozliczeń z rolnikami ryczałtowymi oraz naliczania wpłat na fundusze promocji artykułów rolno-spożywczych. Dodatkowo, producent zapowiada wydanie w pierwszej połowie grudnia 2009 r. nowej wersji WF-Mag wzbogaconej o możliwość naliczania ww. wpłat na pozostałe dokumenty handlowe wymagane w obrocie artykułami rolno spożywczymi. Odpowiadając na sugestie użytkowników programu WF-Mag, programiści Asseco Business Solutions wprowadzili również modyfikacje zwiększające jego funkcjonalność i ergonomię pracy.

Mobile 2

Asseco BS proponuje swoim Klientom zupełnie nowe wydanie mobilnego systemu WF-Mag Mobile 2, który umożliwia obsługę dużych baz danych, liczących nawet kilkadziesiąt tysięcy pozycji asortymentowych. W nowej wersji programu znacznie usprawniono sposób wystawiania zamówień, faktur czy dokumentów finansowych przez pracowników w terenie. Nowe funkcjonalności kontrolne pozwalają osobom zarządzającym planować, na bieżąco kontrolować i rozliczać pracę przedstawicieli handlowych. Najbardziej wymagającym Klientom system umożliwia dodatkowe raportowanie wykorzystujące Crystal Reports.

WF-Fakir

Prace nad nową wersją programu WF-Fakir skupiły się głownie na wprowadzeniu możliwości obsługi nowych rodzajów operacji gospodarczych (takich jak transakcje walutowe w obrocie krajowym, zaliczki do transakcji walutowych krajowych i zagranicznych czy transakcje w ramach obsługi funduszy promocji). Co istotne, program został wzbogacony o możliwość importu tego rodzaju transakcji także z programu WF-Mag. Znacznie rozbudowano również mechanizmy ułatwiające użytkownikowi tworzenie zaawansowanego raportowania. Dodatkowo w wariancie BUDŻET zakończono prace nad modułem sprawozdawczym, umożliwiającym tworzenie raportów RB wraz z ich eksportem w formacie XML (Besti@).

WF-KaPeR

Nowa wersja programu WF-KaPeR zawiera długo oczekiwany przez użytkowników moduł e-deklaracji, który umożliwia tworzenie i wysyłanie deklaracji w formie elektronicznej, pobieranie urzędowych poświadczeń odbioru dla deklaracji VAT-7, VAT-7K, VAT-UE, VAT-UEK oraz NIP-3. Funkcje związane z obsługą e-deklaracji zostały szczególnie starannie zaprojektowane pod kątem potrzeb biur rachunkowych, w których moduł ten stanowi jedno z podstawowych narzędzi pracy.

 Warto dodać, że wspomniany moduł jest integralną częścią programu WF-KaPeR dla Windows, co jest zgodne z jednym z głównych założeń programu – „wszystkie niezbędne funkcje w jednym produkcie". Producent zapowiada sukcesywne wprowadzanie kolejnych deklaracji.

WF-Gang

Zaktualizowana wersja programu WF-GANG dostosowuje program do zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz systemie ubezpieczeń społecznych. Program został wzbogacony o nowe funkcjonalności umożliwiające grupowe operacje na dużej liczbie pracowników.

Artykuł został dodany przez firmę

Asseco Business Solutions S.A.

Asseco Business Solutions SA jest jednym z czołowych producentów oprogramowania dla przedsiębiorstw na rynku polskim. Firma oferuje systemy ERP dla wszystkich segmentów rynku (małych, średnich, dużych).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.