Artykuł Dodaj artykuł

ASSECO BUSINESS SOLUTIONS: KOLEJNE ZAGRANICZNE WDROŻENIE SYSTEMU MOBILNEGO

Asseco Business Solutions zakończyła wdrożenie mobilnego systemu Asseco EBI Mobile dla kolejnego międzynarodowego koncernu z branży FMCG, zajmującego się produkcją kawy i słodyczy.

Asseco Business Solutions logo

Asseco Business Solutions, firma dostarczająca nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw i lider na rynku rozwiązań mobilnych wspierających proces zarządzania przedstawicielami handlowymi, zakończyła wdrożenie mobilnego systemu Asseco EBI Mobile dla kolejnego międzynarodowego koncernu z branży FMCG, zajmującego się produkcją kawy i słodyczy. Wdrożenie objęło kilkudziesięciu przedstawicieli handlowych oraz menedżerów i jest kolejnym wdrożeniem systemu mobilnego Asseco BS, realizowanym dla międzynarodowego klienta w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Wdrożenie Asseco EBI Mobile miało na celu usprawnienie zarządzania siecią przedstawicieli handlowych. System poza funkcjonowaniem standardowych modułów tj. stan zamówień, ewidencja produktów w punktach sprzedaży, ankieta, monitoring, budżet materiałów POSM, umożliwia przesłanie na urządzenie mobilne przedstawiciela handlowego informacji o potwierdzeniu zamówienia, jak również dostęp do danych na temat poziomu faktycznej realizacji zamówienia przez dystrybutora. Rozwiązanie to umożliwia aktywną współpracę pracowników terenowych z konkretnym punktem sprzedaży. Menedżerom natomiast daje dostęp do aktualnych danych na temat efektów pracy podległych im przedstawicieli handlowych, w oparciu o realną sprzedaż dystrybutora.

Dodatkowo w trakcie wdrożenia skoncentrowano się na rozbudowie funkcji systemu mobilnego, odpowiedzialnych za realizację sprzedaży promocyjnej, jak również modułów wspierających przedstawicieli w zbieraniu i analizie danych na temat obecności konkurencji w punktach sprzedaży (udział na półce, zdjęcia ekspozycji, monitoring cenowy).

System funkcjonuje na mobilnych urządzeniach klasy palmtop, realizowany na zasadzie pełnego outsourcingu, czyli tzw. SaaS (software as a service). 

„Warto podkreślić, że w ramach projektu zintegrowaliśmy system Asseco EBI Mobile z kilkoma wykorzystywanymi przez klienta źródłami danych: pochodzącymi od kilku głównych, współpracujących z klientem dystrybutorów oraz gromadzonymi w systemie ERP klienta. Umożliwiło to realizację procesu raportowania operacyjnego w systemie Asseco EBI Mobile na poziomie trzech krajów objętych wdrożeniem, jak również standaryzację metod sprzedaży, obsługi klienta oraz pomiaru efektywności pracy struktur przedstawicielskich” – powiedział mówi Łukasz Potrzyszcz, Szef Wydziału Wdrożeń Zagranicznych Asseco Business Solutions SA.

„Asseco Business Solutions S.A. jest liderem na europejskim rynku rozwiązań mobilnych klasy SFA (Sales Force Automation) przeznaczonych dla branży FMCG. Z naszych rozwiązań mobilnych korzysta kilkuset dużych klientów - liderów w swoich branżach, działajacych na terenie 17 krajów Europy, w tym między innymi Cadbury, Henkel, Ferrero, Nestle, Nivea, Tchibo, Unilever. Codziennie kilkanaście tysięcy użytkowników mobilnych systemu Asseco EBI Mobile wysyła do central swoich firm oraz do współpracujących dystrybutorów kilkaset tysięcy komunikatów za pośrednictwem naszego systemu” – powiedział Piotr Masłowski Wiceprezes Zarządu Asseco Business Solutions S.A.

Artykuł został dodany przez firmę

Asseco Business Solutions S.A.

Asseco Business Solutions SA jest jednym z czołowych producentów oprogramowania dla przedsiębiorstw na rynku polskim. Firma oferuje systemy ERP dla wszystkich segmentów rynku (małych, średnich, dużych).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.