Artykuł Dodaj artykuł

Bezpłatne webinarium: Koncepcja controllingu w firmie produkcyjnej - studium przypadku

Celem webinarium jest przedstawienie koncepcji controllingu w firmie produkcyjnej. Na przykładzie przedstawimy proces planowania i budżetowania oraz zakres informacyjny który został przyjęty do analizy prognozowania sprzedaży, zyskowności produktów i wykonania projektów.

Celem webinarium jest przedstawienie koncepcji controllingu w firmie produkcyjnej. Na przykładzie przedstawimy proces planowania i budżetowania oraz zakres informacyjny który został przyjęty do analizy prognozowania sprzedaży, zyskowności produktów i wykonania projektów.

Adresaci:

Webinarium kierowane jest do: Działu Controllingu; Działu Finansowego; Zarządu; Managerów; Działu Informatyki; do osób odpowiedzialnych za controlling w produkcji, logistyce i w innych obszarach przedsiębiorstwa produkcyjnego.

Program:

• Proces planowania i budżetowania w firmie produkcyjnej.
• Funkcjonalny model umożliwiający przygotowanie planu i budżetu zarówno w ujęciu wartościowym jak i ilościowym umożliwiający w efekcie analizę planu i jego wykonania w wielu perspektywach.
• Zarządzanie procesem planowania jest wspierane przez system w zakresie terminowości i kompletności przygotowania danych.
• Prezentacja i dystrybucja przygotowanych danych za pośrednictwem raportów i wskaźników dostarczanych bezpośrednio do odbiorców.
• Zarządzanie kosztami pośrednimi w odniesieniu do centrów ich powstawania.

Termin:

26 kwietnia 2013 roku, godz. 10.00-11:00, (po zakończeniu webinarium, jeszcze przez pół godziny będzie można zadawać pytania prowadzącemu).

Prowadzący:

Robert Klingiert, Senior Consultant, Dział Systemów Controllingowych

Uczestnictwo: Udział jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.


Organizatorzy:

S&T Services Polska Sp. z o.o. jest spółką grupy S&T AG z centralą w Wiedniu. Firma oferuje usługi konsultingowe, projektowanie i wdrażanie systemów informatycznych, outsourcing i wsparcie w trybie 24/7/365 dla klientów z sektorów: bankowości, administracji publicznej, handlu detalicznego, przemysłu, energetyki i instytucji użyteczności publicznej. Zespół S&T w Polsce liczy 300 osób, biura znajdują się w 12 miastach, a sieć serwisowa obejmuje cały kraj.

Więcej informacji na stronie: www.snt.pl i www.snt-world.com.

Decyzje-IT.pl to specjalistyczny, internetowy serwis branży IT stanowiący centrum wiedzy na temat oprogramowania dla biznesu (m.in. systemów klasy BI i Controlling, BPM, CRM, ERP, Finanse i księgowość, MES, SCM, PLM). Celem serwisu jest kompleksowe wsparcie menedżerów w wyborze integrowanych systemów informatycznych wspomagających zarządzanie. Serwis skierowany jest do kadry zarządzającej i specjalistów przedsiębiorstw różnych branż planujących, nadzorujących lub realizujących inwestycje IT.

Kontakt z organizatorem: redakcja@decyzje-it.pl, tel. +48618653515

Podobne artykuły