Artykuł Dodaj artykuł

Comarch pomaga SSP optymalizować komunikację z partnerami

SSP – The Food Travel Experts, operator takich restauracji jak Starbucks, Marks & Spencer Simply Food, Burger King czy Pizza Hut, który w samych Niemczech posiada ok. 80 oddziałów, postanowił w 2012 roku zoptymalizować i scentralizować komunikację ze swoim kontrahentami.

Comarch logoSSP – The Food Travel Experts, operator takich restauracji jak Starbucks, Marks & Spencer Simply Food, Burger King czy Pizza Hut, który w samych Niemczech posiada ok. 80 oddziałów, postanowił w 2012 roku zoptymalizować i scentralizować komunikację ze swoim kontrahentami.

SSP wybrał Comarch jako dostawcę usług IT dla tego procesu. W ramach realizowanego projektu Comarch wdrożył systemy do elektronicznej wymiany danych z dostawcami, a także system ECM do zarządzania otrzymywanymi dokumentami handlowymi, m.in fakturami.

SSP wybrał Comarch zarówno ze względu na oferowane rozwiązania ECM i EDI, jak i profesjonalizm przy wdrażaniu systemów IT. Projekt rozpoczął się w sierpniu 2011 roku od wersji pilotażowej, a w roku 2012 systemy wykorzystywano już produkcyjnie.
Jak podaje portal ECMguide.de, SSP pracuje teraz ze znacznie mniejszą ilością dokumentów papierowych, bowiem „Comarch ECM przejął zarządzanie wszystkimi dokumentami handlowymi oraz ich archiwizację”.

- Do tej pory nasze jednostki prowadziły komunikację z kontrahentami wyłącznie na podstawie dokumentów papierowych oraz w postaci zdecentralizowanej. Dzięki zastosowaniu systemów Comarch EDI i Comarch ECM obecnie przesyłamy naszym partnerom zlecenia w formie elektronicznej, a faktury papierowe i elektroniczne oraz inne dokumenty przetwarzamy w naszej centrali w Eschborn - podkreśla Andreas Kühne, Manager IT oddziału w SSP Group - Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji projektu i z zaangażowania Comarch. Szczególnie przekonał nas fakt, iż zarówno w przypadku EDI, jak i ECM kontaktujemy się z jedną osobą.

W ramach projektu EDI wdrożono elektroniczne rozwiązania najpierw dla standardowych dokumentów handlowych, takich jak zamówienie, potwierdzenie zamówienia, potwierdzenie odbioru dostawy, faktura i cennik. Zamówienia mogą być przekazywane dostawcom drogą elektroniczną przez system Comarch EDI, a dostawcy mogą przesłać swoje faktury elektroniczne do SSP. System Comarch ECM przejął w SSP zarządzanie wszystkimi dokumentami handlowymi i ich archiwizację.

SSP jest światowym liderem w branży gastronomii w obiektach infrastruktury turystycznej, prowadzącym restauracje, bary, kawiarnie, food courts, części gastronomiczne i punkty handlowe na lotniskach, dworcach kolejowych, przy autostradach, stacjach benzynowych i w obiektach rozrywki. Przedsiębiorstwo o ponad 60-letniej historii zatrudnia obecnie 30000 pracowników na całym świecie i obsługuje codziennie ponad milion klientów. SSP posiada 2100 lokalizacji w 30 krajach, m.in. na 140 lotniskach i 250 dworcach kolejowych.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.