Artykuł Dodaj artykuł

Nowoczesne zarządzanie należnościami

19-05-2015, 00:00

decyzje-IT.pl logoNowoczesne zarządzanie należnościami polega na gruntownej modyfikacji procesów obsługujących windykacje należności tak aby z jednej strony zwiększyć efektywność zarządzania należnościami przy jednoczesnym dbaniu o dobre relacje z klientami.

Takie podejście wymusza zmiany w organizacji procesów windykacyjnych, często wplatając je w procesy obsługujące klientów tj. sprzedaż, serwis lub realizacja projektów. Innym istotnym wymogiem nowoczesnego zarządzania należnościami jest wykorzystanie specjalizowanych narzędzi informatycznych ściśle zintegrowanych z systemami ERP. Tego typu systemy informatyczne pomagają w efektywnej windykacji przy masowej liczbie przetwarzanych faktur sprzedaży.

Celem webinarium jest zaprezentowanie nowoczesnego sposobu zarządzania należnościami z wykorzystaniem systemu informatycznego OnGuard.

Zastosowanie tego dedykowanego systemu pozwala działowi finansowemu automatyzować oraz kontrolować cały szereg procesów związanych z odzyskiwaniem należności. W przypadku dużych i średnich firm, które wystawiają około 1-2 tyś. faktur miesięcznie w modelu B2B istotne jest uporządkowane, masowe zarządzanie otwartymi należnościami. Tylko takie podejście pozwala na zabezpieczenia finansowania własnej działalności zarówno w okresie rozwoju gospodarczego jak również w okresie stagnacji i recesji.

Na webinarium zostanie zaprezentowane rozwiązanie OnGuard, które wspiera zarządzanie grupą procesów związanych z odzyskiwaniem należności oraz windykacją. System może być zintegrowany z dowolnym systemem finansowo-księgowym będący częścią systemu ERP, który zazwyczaj nie posiada tak rozbudowanych funkcjonalności dedykowanych do obsługi procesów windykacji. Celem wdrożenia systemu OnGuard może być zwiększenie efektywności odzyskiwania przeterminowanych należności poprzez spójne wsparcie wielokanałowego kontaktu z dłużnikiem oraz organizacji pracy zespołów windykatorów. Wykorzystanie OnGuard może zapewnić przedsiębiorstwu możliwości podjęcia natychmiastowych działań, mających na celu zapobieganie zwiększenia opóźnień w płatnościach i utracie części możliwych do odzyskania wierzytelności.

Korzyści wynikające z proponowanego podejścia:

 1. Redukcja kosztów finansowych poprzez bardziej efektywne odzyskiwanie wierzytelności.
 2. Automatyzacja i Optymalizacja procesów w dziale windykacji poprzez lepsze dopasowanie działań poszczególnych pracowników do specyfiki klienta oraz danej wierzytelności.
 3. Bardziej efektywny system controllingu w działającym dziale windykacji.

Główne zagadnienia, które zostaną omówione w trakcie webinarium:

 1. Organizacja pracy działu windykacji należności z wykorzystaniem systemu OnGuard zintegrowanym z modułami finansowo-księgowymi.
 2. Zakres integracji systemu OnGuard z dowolnym modułem finansowo-księgowym.
 3. Funkcjonowanie procesów wspierających odzyskiwanie przeterminowanych należności w ilościach masowych.
 4. Tworzenie i realizacja scenariuszy windykacyjnych, które obsługują różne profile klientów oraz konkretnych typów wierzytelności.
 5. Kokpit menadżera windykacji jako element systemu controllingu.

Termin:

27 maja 2015 roku, początek o godz. 10.00 – zakończenie o godz. 10:45 (po zakończeniu webinarium, jeszcze przez pół godziny będzie można zadawać pytania prowadzącemu).

Uczestnictwo:

 • Udział jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Organizatorzy:

 • Alna Business Solutions Sp. z o.o.
 • decyzje-IT
Źródło: decyzje-IT.pl

Podobne artykuły