Artykuł Dodaj artykuł

5 zalet programów do faktur online

Świeżo upieczeni przedsiębiorcy na początku działalności muszą podjąć wiele decyzji związanych z prowadzeniem firmy. Jeszcze przed jej rejestracją, wybrać formą opodatkowania i sposób rozliczania, a chwilę po niej tę, dotyczącą wyboru programu do faktur.

5 zalet programów do faktur onlineŚwieżo upieczeni przedsiębiorcy na początku działalności muszą podjąć wiele decyzji związanych z prowadzeniem firmy. Jeszcze przed jej rejestracją, wybrać formą opodatkowania i sposób rozliczania, a chwilę po niej tę, dotyczącą wyboru programu do faktur. W dobie dostępności internetu i urządzeń elektronicznych, warto zastanowić się nad rozwiązaniem online. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Natychmiastowość

Musisz wystawić lub wydrukować fakturę czy rachunek dla klienta? Wystarczy, że uruchomisz przeglądarkę i zalogujesz się na swoim koncie, a Twoim oczom ukaże się panel umożliwiający odszukanie danej faktury, jej wydruk, czy wystawienie nowej. Dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

Dostępność

Program do faktur online daje Ci możliwość skorzystania z niego nie tylko w każdej chwili, ale tak naprawdę gdziekolwiek jesteś. Z dowolnego urządzenia, które posiada dostęp do internetu. Może to być komputer w kafejce internetowej nad morzem, urządzenie w biurze klienta. Wszystkie dane przechowywane są na zewnętrznych serwerach, a nie na dysku twardym Twojego komputera. Wygodne, prawda?

Cena = jakość

W przypadku programu w wersji desktopowej, czyli na pulpit, zwykle wykupujesz roczną czy nawet wieloletnią licencję na użytkowanie. Płacisz jednorazowo. W przypadku programów do fakturowania online możesz płacić miesięcznie lub zapłacić abonament za rok z góry. Ceny są stosunkowo niskie w stosunku do oprogramowania tradycyjnego i zaczynają się od kilku złotych miesięcznie za utrzymanie usługi. Wiele programów tego typu proponuje też rozwiązanie zupełnie darmowe (takim programem jest np. Fakturownia.pl)

Bezpieczeństwo

Faktury zawierają często dane wrażliwe, przede wszystkim na temat klientów czy wysokości transakcji. W przypadku kradzieży komputera, musimy liczyć się z tym, ze dane te mogą zostać wykradzione. Podobnie w przypadku ataków hakerskich. Programy online dzięki specjalnym certyfikatom i stałym ulepszeniom są bezpieczniejsze w użytkowaniu.

Łatwe dodawanie nowych klientów

Z czysto praktycznych zalet programu do faktur online jest sposób dodawania klientów. Często wystarczy po prostu podanie numeru NIP – resztę, dzięki bazie danych polskich firm program uzupełni sam. Wygodne zwłaszcza przy częstym dodawaniu nowych klientów – w skali miesiąca czy roku oszczędzasz sporo czasu.

Program do faktur dostępny w wersji online to rozwiązanie świetne dla Ciebie, jeśli cenisz wygodę i dostępność w każdym możliwym miejscu. Jeśli więc myślisz o założeniu firmy, przetestuj tego typu rozwiązanie.

Podobne artykuły