Artykuł Dodaj artykuł

Bitcoin Trading dla początkujących - jak zacząć?

Inwestowanie w kryptowaluty i obrót nimi to jedne z największych trendów ostatnich kilku lat. O ile z początku wirtualne aktywa budziły mieszane uczucia wśród inwestorów, ponieważ wiele osób nie do końca rozumiało sposób funkcjonowania technologii stojącej za Bitcoinem.

Inwestowanie w kryptowaluty i obrót nimi to jedne z największych trendów ostatnich kilku lat. O ile z początku wirtualne aktywa budziły mieszane uczucia wśród inwestorów, ponieważ wiele osób nie do końca rozumiało sposób funkcjonowania technologii stojącej za Bitcoinem. 

Bitcoin Trading dla początkujących - jak zacząć?

Obecnie nikt nie ma już wątpliwości, że inwestycje są nie tylko bezpieczne, ale również niesamowicie dochodowe. Oczywiście jeżeli zrobimy to dobrze. Bitcoin trading dla początkujących może wydawać się skomplikowany, jednak z naszymi poradami będziesz wiedział, jak zacząć i osiągnąć pierwsze zyski.

Czego potrzebujesz, aby zacząć?

Do obrotu Bitcoinami potrzebujemy jedynie dostęp do internetu i umiejętność obsługi komputera, dlatego technologia nie powinna być przeszkodą w rozpoczęciu handlu. Zanim jednak entuzjastycznie dokonasz pierwszych transakcji, polecamy zacząć od najważniejszego – edukacji.

Posiadanie wiedzy i zasadach funkcjonowania rynku i umiejętność obserwowania rosnących i malejących trendów są kluczowymi zdolnościami determinującymi sukcesy najlepszych traderów. Obecnie istnieje wiele materiałów, które pozwalają na samodzielne zdobycie wiedzy potrzebnej do inwestowania.

Jeszcze łatwiejszymi sposobami na naukę są kursy internetowe oraz konferencje i seminaria. Wszystko w zależności od dostępnych środków. Nie warto zaczynać bez wiedzy, ponieważ wtedy możesz liczyć jedynie na swoje szczęście.

moneta bitcoin na tle karty graficznej

Jak kupić bitcoin?

Zakładamy, że poświęciłeś czas na naukę i wiesz już, czego możesz się spodziewać po swoich inwestycjach. Teraz pora na prawdziwe działania. Aby zacząć trading, musimy „skądś” kupić Bitcoiny.

Jedną z możliwości są kantory bitcoin. To bezpieczny i prosty sposób do pozyskania kryptowalut, ponieważ umożliwia niemal bezpośrednie przesłanie środków do portfela kryptowalut. Zachęcające są także minimalne formalności. Co ciekawe w niektórych kantorach można dokonać transakcji do pewnych kwot bez rejestracji.

Innym sposobem na zakup Bitcoin (najpowszechniejszym) jest korzystanie z usług giełdy kryptowalut. Za jej pomocą możemy handlować aktywami z innymi inwestorami. Wszystko oparte jest o kurs ustalany w czasie rzeczywistym.

Koszty są wynikiem ofert zakupu i sprzedaży, czyli są ustalane poprzez podaż i popyt. Jeżeli chcesz inwestować w różne kryptowaluty, a nie tylko w Bitcoin, to giełdy kryptowalut są miejscem, na którym powinieneś się skupić.

Różnią się one od siebie różnymi opcjami, prowizjami oraz ilością dostępnych kryptowalut, dlatego wybór odpowiedniej giełdy, dopasowanej do własnych potrzeb jest bardzo istotne.

Portfel Bitcoin – jak wybrać właściwy?

Kiedy kupimy już pierwsze Bitcoiny, musimy zadbać o ich bezpieczeństwo. Wybieramy zatem portfel, w którym będziemy je przechowywać. Możemy go także używać do przesyłania i odbierania różnych kryptowalut. Do wyboru mamy wiele rodzajów portfeli i przechowywanie aktywów na nich jest bezpieczniejsze niż na giełdzie.

Portfel desktopowy to opcja, w której portfelem jest osobisty komputer lub jedna z aplikacji. Instaluje się je jak zwykły program komputerowy. Inną opcją jest portfel przeglądarkowy, który pozwala na dostęp do kryptowaluty w przeglądarce. Korzystamy przy tym ze specjalnej strony, na której możemy się zalogować i dokonywać transakcji.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że przechowując Bitcoiny w internecie, nie mamy nad nimi pełnej kontroli. Najbezpieczniejszą opcją są portfele sprzętowe. Dzięki nim Bitcoiny można przechowywać w trybie offline.

Szczególnie kontrolowane są również transakcje, ponieważ każda wymiana musi być potwierdzona kodem PIN. Pomimo tego, że wyglądają jak pendrive, systemy odpowiadające za ich funkcjonowaniem charakteryzują się najwyższym poziomem technologicznym.

Jeszcze jedną ciekawą opcją jest korzystanie z portfela mobilnego, który umożliwia trading z poziomu telefonu. Istnieją specjalne aplikacje dedykowane zarówno użytkownikom urządzeń z systemem operacyjnym Android, jak i iOS.

garść monet bitcoin w kobiecych dłoniach

Automatyzacja tradingu

Aby inwestować w Bitcoiny potrzebujemy wiedzy, giełdy i portfelu, aby przechowywać swoje aktywa. W teorii nie może być to trudne. Niestety, kryptowaluty to nieco bardziej skomplikowane zagadnienie niż mogłoby się wydawać.

Na szczęście istnieje sposób, który może pomóc w skutecznym handlu. Inwestowanie w kryptowaluty można zautomatyzować, korzystając z aplikacji typu Bitcoin Billionaire. Oprogramowanie jest stworzone, aby umożliwić intuicyjny trading i uzyskanie przewagi nad inwestorami, którzy nie korzystają z botów.

Aplikacja jest darmowa i można się w niej zarejestrować w zaledwie kilka minut. Wypełniamy formularz, potwierdzamy konto i dokonujemy pierwszego depozytu. Kiedy otrzymamy dostęp do panelu użytkownika, szybko zorientujemy się, że interfejs jest znacznie prostszy niż w przypadku wielu giełd.

Boty tradingowe są prawdziwym hitem ostatnich miesięcy, jednak wiele z nich nie jest aż tak skutecznych, jak twierdzą twórcy. Na szczęście w przypadku Bitcoin Billionaire, użytkownicy mają pewność, że podpowiedzi i ułatwienia zapewniane przez platformę, są przydatne.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły