Artykuł Dodaj artykuł

Jak rozliczyć PIT online?

Raz do roku trzeba dokonać rozliczenia z fiskusem. Obecnie proces ten przebiega o wiele szybciej niż miało to miejsce kilka lat temu.

Raz do roku trzeba dokonać rozliczenia z fiskusem. Obecnie proces ten przebiega o wiele szybciej niż miało to miejsce kilka lat temu. Wystarczy komputer, dostęp do sieci oraz odrobina chęci. Dzięki temu rozliczymy PIT online szybko i bezpiecznie. Nie ruszając się zza własnego biurka.

  1. Podatek w Internecie - jak się rozliczyć?
  2. PIT online odpowiedni dla każdego
  3. Całkowicie bezpieczne operacje
  4. Jeden procent ma znaczenie

Podatek w internecie - jak się rozliczyć?

W celu rozliczenia naszych podatków wystarczy wejść na specjalną stronę w Internecie. Należy ona do Ministerstwa Finansów, trzeba się na niej zalogować i można przystąpić do procesu rozliczania się online. Żeby się tam zalogować, należy mieć pod ręką zeznanie podatkowe z ubiegłego roku. W odpowiednie rubryki wpisujemy konkretne kwoty na nim zawarte i możemy wówczas przejść do zeznania PIT 2019. Znajdziemy tam wypełnione przez Urząd Skarbowy zeznanie, które będzie gotowe do elektronicznej wysyłki. Wystarczy potwierdzić wpisane tam dane, przesłać potwierdzony formularz na stronie i w ten prosty sposób będziemy rozliczeni z należnego podatku. Wypełnienie zeznania PIT online nie powinno przysporzyć nam problemów.

pit 37 online

PIT online odpowiedni dla każdego

Nieco inaczej sprawa się ma, gdy musimy wprowadzić odliczenia do naszego zeznania. Nie jest to proces skomplikowany. Program poprowadzi nas jak po sznurku, od rubryki do rubryki. Po podliczeniu wszystkich kwot otrzymamy sumy, które musimy wpłacić albo te, które zostaną nam zwrócone. Większość z nas (około 80% podatników i podatniczek) będzie się rozliczała przy pomocy formularza PIT 37. Ale również pozostali podatnicy nie powinni mieć kłopotów ze znalezieniem odpowiednich formularzy w witrynie podatkowej. Jest ona całkowicie bezpieczna i można spokojnie poprzez nią się rozliczać. 

Całkowicie bezpieczne operacje

Każdorazowo, po dokonaniu wszelkich operacji oraz przesłaniu zeznania PIT przez internet, otrzymamy UPO. Czyli Urzędowe Potwierdzenie Odbioru, które będzie dla nas dowodem na to, że np. nasz PIT 37 online dotarł do adresata. Możemy sobie to potwierdzenie, tak jak i samo zeznanie wydrukować, ale nie jest to konieczne. Znajdziemy je zawsze w naszej indywidualnej zakładce podatkowej, która znajduje się na bezpiecznej stronie internetowej, gdzie się właśnie rozliczyliśmy. Jeśli nie zdążymy tego dokonać przed upływem konkretnego terminu, wyznaczonego przez ustawę podatkową, rozliczenie dokona się samo. Bez żadnych konsekwencji - na podstawie naszych danych z danego roku podatkowego. UPO jak i nasz PIT 2019 możemy także ściągnąć na komputer, jako plik pdf i w ten sposób zachować go sobie na przyszłość. 

Jeden procent ma znaczenie

Dobrze jest pamiętać o tym, by jednak takie zeznanie wypełniać samemu. Dzięki temu możemy odliczyć sobie potencjalne ulgi, a także przekazać jeden procent naszego podatku konkretnej organizacji społecznej. Jeśli nie przekażemy tego procenta sami, uczyni za nas to państwo. Szkoda tracić wpływ na tak istotne działanie. Nie musimy się także obawiać, gdy popełnimy błąd w naszym zeznaniu albo przypomni się nam, że czegoś np. nie odliczyliśmy. Elektroniczny formularz podatkowy umożliwia wniesienie takich poprawek online, bez konieczności udawania się do właściwego dla nas Urzędu Skarbowego. Jest to kolejne udogodnienie, o którym trzeba pamiętać. Jak więc widzimy e-pity wkroczyły do naszego życia na całego i wszystko wskazuje na to, że pozostaną z nami przez dłuższy czas. Dzięki takiej możliwości zaoszczędzimy sporo cennego czasu. 

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły