Koszyk: BRAK

Artykuł Dodaj artykuł

Nowe technologie w służbie księgowości. Przegląd rozwiązań SaldeoSMART

Automatyzacja i cyfryzacja w zadaniach księgowości to już powoli standard.

Automatyzacja i cyfryzacja w zadaniach księgowości to już powoli standard. Nowoczesne firmy dążą do sytuacji, w której powtarzalne czynności są realizowane przez urządzenia i algorytmy, ale niezbędne do tego celu jest odpowiednie oprogramowanie. W wypadku księgowości i odczytywania dokumentów z pomocą przychodzi technologia OCR, z której korzysta SaldeoSMART. Sprawdzamy, co oferuje produkt firmy BrainSHARE IT.

e-księgowość, system ERP,

Dowiedz się więcej o e-księgowości, systemach ERP i zapoznaj się z naszą ofertą: https://wzpartners.pl/oferta/e-ksiegowosc/

Komunikacja z klientem

SaldeoMSMART dzieli się na 4 moduły, z czego jeden z nich odpowiada za komunikację biura rachunkowego z klientami. To narzędzie, które umożliwia klientom biura na wystawianie faktur, które są jednocześnie widoczne w panelu biura rachunkowego. Skraca to “drogę” dokumentów między klientem a biurem. Ponadto moduł ten pozwala klientom na pozyskiwanie informacji na temat rozliczeń, a także daje dostęp do archiwalnych dokumentów. Co istotne z punktu widzenia biura rachunkowego SaldeoSMART z łatwością współpracuje z innymi programami finansowo księgowymi.

Odczytywanie dokumentów

Moduł ten jest skierowany nie tylko do biur rachunkowych, świetnie sprawdzi się w każdej firmie, w której funkcjonuje osobny dział księgowości. Odczytywanie dokumentów jest możliwe dzięki inteligentnej technologii OCR, czyli Optical Character Recognition. W dużym skrócie działanie OCR polega na cyfryzacji dokumentu, rozpoznawaniu jego typu (w wypadku SaldeoSMART będzie to oczywiście faktura lub inny dokument księgowy), a następnie interpretacji tekstu. Ostatni etap ma na celu uzyskanie danych z takiej kategorii jak data, kwota, stawka podatkowa, NIP kontrahenta i tym podobne. Innymi słowy, technologia OCR pozwala na całkowitą rezygnację z czasochłonnego ręcznego wpisywania faktur do systemu. Wprowadzenie systemu tego typu pozwala na oszczędności do 40% związanych z dodawaniem dokumentów. Jednocześnie SaldeoSMART po stronie klienta umożliwia wprowadzanie dokumentów kosztowych.

Obieg dokumentów

Elektroniczny bieg dokumentów to dodatkowa zaleta technologii OCR. Oprogramowanie SaldeoSMART pozwala na zdefiniowanie obiegu dla każdej firmy, a także zapewnia bezpieczeństwo wszystkich przechowywanych i przesyłanych dokumentów. Dostęp do obiegu jest możliwy bez przerw. Zwiększa to wydajność pracy księgowości i operacji, które wykonuje klient.

Zarządzanie biurem

Jedną z nowości SaldeoSMART jest moduł służący do zarządzania biurem. Co to oznacza? System Saldeo pilnuje terminów wszystkich zadań, które mają być wykonane w danym okresie rozliczeniowym, poza tym pozwala na delegowanie zadań i sprawną komunikację z klientem w ramach jednego systemu - bez potrzeby “skakania” między różnymi programami. Zarządzanie biurem pozwala odciążyć od powtarzalnych działań i nieustannego “ręcznego” pilnowania terminów.

SaldeoSMART to kompleksowe oprogramowanie, które w pełni zaspokaja potrzeby biur rachunkowych i działów księgowości. Dlatego w WZ Partners korzystamy właśnie z tego rozwiązania, które nie tylko ułatwia nam pracę, ale i wspiera efektywną komunikację z naszymi klientami.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły