Artykuł Dodaj artykuł

Comarch ERP XT – zobacz, jak fakturowanie online może być proste!

Fakturowanie wcale nie musi być czasochłonne i męczące. Dzięki aplikacji Comarch ERP XT prosto i szybko wystawisz fakturę online oraz wprowadzisz fakturę kosztową do systemu za pomocą zdjęcia. Ponadto program umożliwia zarówno sprzedaż stacjonarną (POS), jak i internetową (e-Sklep, e-Sale).

Fakturowanie wcale nie musi być czasochłonne i męczące. Dzięki aplikacji Comarch ERP XT prosto i szybko wystawisz fakturę online oraz wprowadzisz fakturę kosztową do systemu za pomocą zdjęcia. Ponadto program umożliwia zarówno sprzedaż stacjonarną (POS), jak i internetową (e-Sklep, e-Sale).

Fakturowanie online

Fakturowanie zapewne należy do najmniej lubianych obowiązków, jakie spoczywają na przedsiębiorcach prowadzących własny biznes. To zajęcie wymaga czasu i skrupulatności w działaniu. Każdy, kto zetknął się z prowadzeniem własnej firmy, wie, jak trudno jest znaleźć chwilę czasu, aby w ciszy i spokoju oddać się tej „przyjemności”. A przecież fakturowanie nie musi być utrapieniem. Comarch ERP XT to intuicyjny w obsłudze program do wystawiania faktur online. Może nie sprawi od razu, że fakturowanie stanie się rozkoszą, ale na pewno będzie łatwiejsze i nieco mniej pracochłonne. Wystawienie jednej faktury to kilka chwil (twórcy zapewniają, że da się to zrobić w 10 sekund). To możliwe jest dzięki funkcji, która po podaniu tylko numeru NIP kontrahenta, pozostałe dane zaciąga z bazy danych GUS. Użytkownikowi potem pozostaje tylko wysłanie przez Internet faktury kontrahentowi. Jednak to nie wszystkie udogodnienia pozwalające uprościć i skrócić proces wystawiania faktur. W aplikacji mobilnej na przykład można dodawać towary do faktury poprzez kody kreskowe. Praktycznie na każdym kroku użytkownik widzi podpowiedzi, system nawet przypomni nam o terminie wysyłki deklaracji VAT do Urzędu Skarbowego. Dzięki możliwości wymiany danych z systemami bankowości elektronicznej można wysłać paczkę przelewów oraz zaczytać wyciągi bankowe do programu ERP. Nie zapomniano także o elementach identyfikacji wizualnej na fakturach i e-mailach, każdy może stworzyć własne logo, które następnie będzie drukowane na każdym dokumencie papierowym czy dodawane np. do poczty elektronicznej.

Wystawiane faktury w programie zawierają wszystkie elementy określone w przepisach podatkowych. W aplikacji można wystawiać online nie tylko faktury VAT, ale także faktury VAT marża, Pro-formy, faktury zaliczkowe oraz faktury walutowe. Można także ewidencjonować sprzedaż w oparciu o rachunki i paragony

OCR – szybkie wprowadzanie faktur kosztowych

Jeszcze do niedawna w obiegu były tylko faktury papierowe, obecnie zaczynają dominować elektroniczne dokumenty. Stało się to możliwe dzięki technologii OCR (Optical Character Recognition – automatyczne rozpoznawanie tekstu) pozwalającej odczytywać dane z faktur w postaci zdjęć czy skanów i wprowadzać je do systemu oraz zmianom w przepisach znoszących obowiązek drukowania i podpisywania faktur. Możliwość automatycznego dodawania faktur kosztowych do systemu umożliwia także Comarch ERP XT. Wystarczy wskazać plik na dysku lub zrobić zdjęcie faktury w przypadku aplikacji mobilnej, a program sam rozpozna kontrahenta, numer NIP, numer dokumentu, daty oraz wartości z faktury i wprowadzi je systemu. I choć program nie sprawi od razu, że z biura znikną wszystkie dokumenty papierowe, tak jak kiedyś marzyli futurolodzy, to zapewne ograniczy ich ilość.

POS – sprzedaż stacjonarna

Moduł POS, czyli punkt obsługi detalicznej to bardzo przydatna funkcja w sprzedaży detalicznej. Z jej pomocą można wykonać szybko i sprawnie wszystkie czynności związane z obsługą klienta w sklepie stacjonarnym.Interfejs można dostosować do osób prawo i leworęcznych. Aplikacja została tak zaprojektowana, aby użytkownik mógł się skoncentrować na kliencie, a nie na samej sprzedaży. Zawarte w programie mechanizmy znacznie ułatwiają pracę sprzedawcy, w czasie transakcji otrzymuje on podpowiedzi o najpopularniejszych towarach, o towarach powiązanych ze sprzedawanymi, może także dodać rabat pozycji czy wszystkich produktów i usług, a przy płatności gotówką, system podpowie kwotę do wydania. Jeśli zastosujemy rekomendowane przez Comarch urządzenie z Bluetooth to będziemy mogli korzystać z POS-a w dowolnym miejscu. To praktyczna opcja na przykład dla restauratorów prowadzących własnego Food Trucka.

Sprzedaż internetowa

Rynek e-commerce w ostatnim czasie rozwija się bardzo szybko, nie tylko za sprawą pandemii COVID-19. Ta tylko nadała temu procesowi nowej dynamiki.Ponad 70% polskich internautów robi zakupy w sieci, a wartość handlu w roku 2021 przekroczyła już 100 mld złotych. Kto jeszcze nie sprzedaje w Internecie, ten zapewne już myśli o handlu online. Komu zaś jeszcze ta myśl nawet nie przemknęła po głowie, ten pod wpływem uwarunkowań i konkurencji będzie musiał się zmierzyć z tym wyzwaniem w najbliższym czasie. Comarch e-Sklep to prosta i intuicyjna usługa umożliwiająca sprzedaż online.

Comarch e-Sklep jest dostosowany do oprowadzenia sprzedaży online w niemal każdej branży. Można go dostosować w wielu aspektach do indywidualnych potrzeb (m.in. w zakresie bezpłatnych, edytowalnych szablonów graficznych). Twórcy pomyśleli także praktycznie o wszystkich funkcjonalnościach, które przydadzą się w trakcie prowadzenia sprzedaży, realizacji zamówień i komunikacji z Klientem. program zapewnia m.in.:

  • Powiadomienia SMS– automatyczne wysyłanie powiadomień do wszystkich Klientów o  etapie realizacji zamówienia.
  • Porzucone koszyki– dostęp do informacji o niedokończonych przez Klientów zamówieniach. Dzięki temu sprzedawca może się z nimi skontaktować i zachęcić do dokończenia zakupów.
  • Reklamacje i zwroty - wbudowane mechanizmy zgłaszania reklamacji i zwrotów przez Klientów oraz obsługę tych zgłoszeń przez sprzedawcę w panelu administracyjnym e-Sklepu.
  • Program lojalnościowy – mechanizm naliczający punkty lojalnościowe Klientom według ustalonych przez sprzedawcę reguł. Przyznane punkty Klienci mogą wymienić przykładowo na prezent lub darmową dostawę. 
  • Zarządzanie stronami i treścią – możliwość modyfikowania treści na stronie (regulamin, powiadomienia itp.). Ponadto w edytorze można tworzyć treści do stron promocyjnych.
  • Monitorowanie sprzedaży – Comarch e-Sklep pozwala na bieżąco śledzić wyniki sprzedażowe (towary najczęściej oglądane, wartości zamówień, wielkości sprzedaży w poszczególnych okresach, itp.)

Comarch e-Sale

Wydaje się, że serwisy marketplace przeżywają renesans, coraz więcej internetowych przedsiębiorców nie ogranicza się tylko do sprzedaży we własnym sklepie. Najczęściej wykorzystują takie serwisy jak Allegro, eBay czy Amazon. Dzięki Comarch e-Sale można zarządzać wszystkimi aukcjami z różnych portali aukcyjnych z poziomu jednego panelu administracyjnego. Użytkownicy mogą także korzystać z szablonów aukcji oraz kontrolować stan towarów na aukcji. Komfort zwiększa także możliwość seryjnego wystawiania wielu aukcji jednocześnie. To rozwiązanie przeznaczone jest zarówno dla przedsiębiorców zaczynających dopiero swoją przygodę z e-commerce, jak i firm, które poszukują wciąż nowych kanałów sprzedaży.

Podsumowanie

Wystawianie faktur to codzienny i niezbyt lubiany obowiązek przedsiębiorców. Jeśli chcesz, aby fakturowanie było łatwe i nie zajmowało zbyt wiele cennego czasu, to warto zapoznać, a nawet zaprzyjaźnić się bliżej z programem Comarch ERP XT. Nie dość, że ma wszystkie udogodnienia ułatwiające wystawianie online faktur oraz wprowadzanie faktur kosztowych do systemu ze zdjęć czy skanów, to na dodatek oferuje możliwość sprzedaży zarówno stacjonarnej, jak i internetowej. A to w dobie powszechnej cyfryzacji argument nie do przeceniania.

Artykuł sponsorowany

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.