Wynik wyszukiwania

 
Dlaczego rząd blokuje prace nad nowelizacją Prawa zamówień publicznych? zdjęcie

Dlaczego rząd blokuje prace nad nowelizacją Prawa zamówień publicznych?

Od marca 2013 - po odwołaniu Prezes KIO Klaudii Szczytkowskiej i będącej na zwolnieniu lekarskim V-ce Prezes Anny Chudzik - po raz kolejny zachwiana została ochrona interesów w toku nie tylko wykonawców, ale tym razem również zamawiających.

Czytaj więcej

 
Dyktat najniższej ceny szkodzi zamówieniom publicznym zdjęcie

Dyktat najniższej ceny szkodzi zamówieniom publicznym

System zamówień publicznych jest sprzeczny wewnętrznie. Wytyczne kontrolne oraz ustawa o dyscyplinie finansów publicznych nakazują zamawiającemu konieczność wyboru najtańszej oferty

Czytaj więcej

 

Apel Rady Przedsiębiorczości do Marszałka Sejmu RP, Pani Elżbiety Witek Marszałka Senatu RP, Pana Tomasza Grodzkiego Premiera RP, Pana Mateusza Morawieckiego

W uchwalonej w sobotę rano przez Sejm RP tzw. Tarczy Antykryzysowej nie uwzględniono zasadniczych postulatów polskich przedsiębiorców, reprezentowanych w Radzie Przedsiębiorczości.

Czytaj więcej

 

Belka: kredyty frankowe muszą zostać przewalutowane

Prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka przyznaje w rozmowie z Bankier.pl, że patrząc w dłuższym terminie, kredyty mieszkaniowe denominowane we frankach szwajcarskich muszą zostać przewalutowane.

Czytaj więcej

 
InsERT został Marką Dekady zdjęcie

InsERT został Marką Dekady

InsERT – lider polskiego rynku systemów do zarządzania dla małych i średnich firm – po raz czwarty został laureatem ponadbranżowego programu Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma. Jego celem jest promowanie najbardziej innowacyjnych, rozwojowych i rozpoznawalnych marek, dostępnych na polskim rynku. W ramach jubileuszowej X edycji InsERT otrzymał także wyróżnienie specjalne – Marka Dekady.  

Czytaj więcej

 

Podatnik nie może być karany za nieprecyzyjne lub niedostosowane prawo

Mniej kontroli i bardziej przyjazne państwo – to ważne elementy dla rozwoju małej przedsiębiorczości w Polsce. Dla trwałego umacniania wzrostu PKB kluczowe jest, by polscy przedsiębiorcy mogli funkcjonować w stabilnych, transparentnych warunkach – bez obawy o nieproporcjonalne sankcje, które mogą ich dotknąć. Szczególnie dotyczy to tych obszarów, które są nieprecyzyjne uregulowane ustawowo lub tam, gdzie legislacja nie nadąża za rozwojem nowoczesnych technologii.

Czytaj więcej

 
Dostałeś pismo od windykatora? Nie ma powodu, by panikować. Sprawdź, jak może Ci pomóc! zdjęcie

Dostałeś pismo od windykatora? Nie ma powodu, by panikować. Sprawdź, jak może Ci pomóc!

Długi Polaków maleją? Tak wynika z najnowszych danych BIG InfoMonitor. W 2021 r. ubyło 9 mld zł zaległych zobowiązań i ponad 143 tys. niesolidnych dłużników. Nie zmienia to jednak faktu, że suma kredytów, pożyczek, rachunków nieopłacanych na czas nadal robi wrażenie – wynosi 72,5 mld zł ! Kolejna również – 2,66 mln zł konsumentów w naszym kraju ma problem z terminowanym dokonywaniem płatności.

Czytaj więcej

 
Dropshipping a cło i VAT zdjęcie

Dropshipping a cło i VAT

Coraz popularniejszą usługą związaną ze sprzedażą internetową staje się tak zwany dropshipping. Na czym polega i jak wyglądają kwestie związane z jego opodatkowaniem tłumaczy ekspert, Maciej Kowalski, radca prawny z Kancelarii Radców Prawnych Kowalski, Popławski i Wspólnicy w Legnicy.

Czytaj więcej

 
Eko-pożyczka, czyli jak sfinansować „zielony” remont mieszkania lub budowę eko-domu zdjęcie

Eko-pożyczka, czyli jak sfinansować „zielony” remont mieszkania lub budowę eko-domu

Mamy oficjalnie wiosnę. To tradycyjnie okres, w którym rozpoczynamy remonty, przeróbki naszych czterech kątów czy budowę wymarzonego domu. Podczas takich prac warto rozważyć opcje, dzięki którym będziemy płacić mniejsze koszty utrzymania i jednocześnie będziemy mogli zadbać o środowisko.

Czytaj więcej

 

Stawka minimalna 12 zł – poprawiony rządowy projekt poparty przez partnerów społecznych

18 marca 2016 roku Rząd skierował do Rady Dialogu Społecznego poprawiony projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu godzinowym w umowach cywilnoprawnych, a ściślej rzecz ujmując dotyczący umów-zleceń.

Czytaj więcej

 
Pobierz najnowszy numer magazynu ”Nowoczesne Zarządzanie” zdjęcie

Pobierz najnowszy numer magazynu ”Nowoczesne Zarządzanie”

Relacje w biznesie, budowanie społeczności i zaangażowania wokół marek to tylko część tematów, które inspirują przedsiębiorców sięgających po nowy numer magazynu „Nowoczesne Zarządzanie”, którego wydawcą jest Comarch ERP.

Czytaj więcej

 
Elastyczność Kodeksu Pracy a odsetek umów cywilnoprawnych zdjęcie

Elastyczność Kodeksu Pracy a odsetek umów cywilnoprawnych

W krajach, których główną zasadą funkcjonowania gospodarki jest wolny rynek, swobodna konkurencja oraz brak ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej

Czytaj więcej

 
Raport FPP: Jak kraje Unii Europejskiej zwiększyły zatrudnienie na umowach o pracę? zdjęcie

Raport FPP: Jak kraje Unii Europejskiej zwiększyły zatrudnienie na umowach o pracę?

Jak zmienić niechlubne statystyki w Polsce, które wskazują, że aż 1,5 mln osób (ok 28,3%i) jest zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych – co daje wskaźnik najwyższy w Unii Europejskiej? Dodatkowo aż 18,9% świadczy pracę w ramach samozatrudnienia.   

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 339