Wynik wyszukiwania

 

Raport: Czy Polacy ufają bankom?

Atrakcyjna oferta konkurencji, podwyżka opłat, prowizji oraz mała liczba dostępnych bankomatów - to najczęstsze przyczyny zmiany banku. Jak pokazuje badanie pt. „Zaufanie Polaków do banków” przeprowadzone na zlecenie Procontent Communication bardzo istotna dla badanych jest też profesjonalna obsługa klienta, a dużo mniej wyniki finansowe.

Czytaj więcej

 
Gdzie i kiedy wymienić złotówki na inną walutę, żeby nie przepłacić? Wakacyjny poradnik ZFPF cz. 2 zdjęcie

Gdzie i kiedy wymienić złotówki na inną walutę, żeby nie przepłacić? Wakacyjny poradnik ZFPF cz. 2

W końcu możemy wybrać się na upragniony urlop za granicę! Bilety lotnicze zakupione, hotel wybrany. Covidowe restrykcje i zasady dotyczące poruszania się w danym kraju w pandemii sprawdzone. Ubezpieczenie turystyczne opłacone (to zawsze dobry pomysł!), lista miejsc i atrakcji, które zobaczymy także zrobiona.

Czytaj więcej

 
Straciłeś kartę płatniczą? Nie czekaj, zadzwoń zdjęcie

Straciłeś kartę płatniczą? Nie czekaj, zadzwoń

W Polsce średnio co 24 sekundy ktoś zastrzega kartę bankomatową. W 84% przypadków przyczyną jest zgubienie – pozostałe to wynik kradzieży. W skutecznym i szybkim blokowaniu kart pomaga specjalna infolinia.

Czytaj więcej

 
Płacisz kartą za granicą? Sprawdź, na co musisz uważać! Wakacyjny poradnik ZFPF cz. 3 zdjęcie

Płacisz kartą za granicą? Sprawdź, na co musisz uważać! Wakacyjny poradnik ZFPF cz. 3

Korzystamy z nich codziennie, bo płacenie nimi jest wygodne – nie musimy martwić się o to, czy w danym momencie mamy gotówkę w portfelu, a to stało się w pandemii bezpieczniejsze niż wręczanie banknotów. Mowa oczywiście o kartach płatniczych.

Czytaj więcej

 
Czy opłaca się wymieniać walutę online ? zdjęcie

Czy opłaca się wymieniać walutę online ?

Nadal wymieniasz walutę w sposób tradycyjny – korzystając z oferty stacjonarnych kantorów lub banków? Czy jednak zdajesz sobie sprawę z tego, że w ten sposób strasznie przepłacasz?

Czytaj więcej

 
Czy banknot 500-złotowy sprawdzi się w dobie płatności bezgotówkowych? zdjęcie

Czy banknot 500-złotowy sprawdzi się w dobie płatności bezgotówkowych?

Płatności bezgotówkowe stale zyskują wśród Polaków na popularności, a jeśli już posługujemy się gotówką, to banknotów o wysokich nominałach używamy stosunkowo rzadko. Tymczasem 10 lutego wszedł do obiegu banknot o nominale 500 zł. Czy rzeczywiście jest on nam potrzebny i czy banki są gotowe na jego wprowadzenie?

Czytaj więcej

 
Jak wybrać konto firmowe? zdjęcie

Jak wybrać konto firmowe?

Założyłeś działalność, czyli masz świetny pomysł, przebrnąłeś przez sieć urzędowych dokumentów i możesz zaczynać zarabiać pieniądze. 

Czytaj więcej

 
Korzyści posiadania konta internetowego zdjęcie

Korzyści posiadania konta internetowego

W dzisiejszych czasach mało kto nie ma własnego konta bankowego. Większość z instytucji oferuje konta internetowe, które mają wiele zalet, np. łatwy wgląd w wysokość zgromadzonych na nich środków. Poza wygodą banki kuszą nas dodatkowymi „gratisami”, które możemy dostać otwierając rachunek on-line.

Czytaj więcej

 
Polacy przepłacają na ratach kredytu zdjęcie

Polacy przepłacają na ratach kredytu

Prawie 750 tys. kredytów walutowych zaciągnęli Polacy w sprzyjających okolicznościach rynkowych. Teraz z niepokojem obserwują kursy walut i rosnące raty.

Czytaj więcej

 
Mobilna bankowość dla firmy zdjęcie

Mobilna bankowość dla firmy

Małe i średnie firmy, by zwiększyć konkurencyjność, wdrażają rozwiązania, które pozwalają szybciej i skuteczniej dotrzeć do klientów. Naprzeciw ich potrzebom wychodzą więc banki wprowadzające produkty przeznaczone dla użytkowników smartfonów i tabletów.

Czytaj więcej

 
Odkręć się ze spirali zadłużenia zdjęcie

Odkręć się ze spirali zadłużenia

Jak wynika z raportu Info Dług, opublikowanego w tym roku przez Biuro Informacji Gospodarczej, ponad 2 miliony Polaków boryka się z problemem zadłużenia, które obecnie wynosi łącznie blisko 100 mld zł. Ponadto, co dziesiąty zadłużony od ponad roku nie spłaca swoich długów. W ten sposób popada w spiralę zadłużenia, z której bardzo ciężko się wydostać. Istnieje jednak kilka sposobów na wyjście z pętli długów. Jakie? Podpowiada Michał Krajkowski, ekspert Domu Kredytowego Notus.

Czytaj więcej

 

Bankowe oferty dla zamożnych

Brak konieczności stania w długich kolejkach do bankowego okienka w zatłoczonych poczekalniach, indywidualnie przydzielony pracownik banku, który zna swojego klienta z imienia i nazwiska, concierge organizujący wakacje, czarna karta kredytowa w kieszeni – komu banki oferują takie udogodnienia?

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 12