Artykuł Dodaj artykuł

Asseco Business Solutions

Powstała jedna z największych polskich spółek dostarczająca rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw

Asseco Business Solutions logo

Zapowiadane od kilku miesięcy połączenie firm Safo, Softlab, WA-PRO i Asseco Business Solutions (dawne Incenti) stało się faktem. W dniu 1 czerwca 2007 roku Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy wpisał połączenie spółek. Od tego dnia Spółka powstała w wyniku połączenia będzie nosić nazwę Asseco Business Solutions SA, a jej siedzibą będzie Lublin. Jeszcze w trzecim kwartale 2007 roku planowany jest debiut giełdowy Asseco Business Solutions na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Celem konsolidacji spółek jest stworzenie największego krajowego przedsiębiorstwa o mocnej pozycji w Europie, produkującego i wdrażającego rozwiązania IT dla biznesu w Polsce i Unii Europejskiej. Asseco Business Solutions należy do Grupy Kapitałowej Asseco, w ramach której stanowi Centrum Kompetencyjne odpowiedzialne za systemy ERP, oprogramowanie dla MSP (Małych i Średnich Przedsiębiorstw), outsourcing oraz e-learning. Asseco Business Solutions będzie ściśle współpracować z innymi podmiotami w ramach międzynarodowej Grupy Asseco, celem rozwoju oferty i umocnienia pozycji w Europie.

„Asseco Business Solutions to wiarygodny partner biznesowy posiadający obecnie ponad 60 tysięcy klientów, szeroką sieć partnerów, ogromny potencjał R&D oraz kompleksową ofertę. To znaczące atuty wyróżniające nas na tle konkurencji. Planujemy dynamiczny rozwój obecnych produktów i usług oraz tworzenie nowych rozwiązań, co pozwoli na wzrost konkurencyjności naszych marek i zwiększenie udziałów w rynku” – mówi Prezes nowej spółki, Romuald Rutkowski.

Dzięki połączonym kompetencjom znanych i cenionych marek: Incenti, Safo, Softlab i WA-PRO, Asseco Business Solutions posiada ofertę dedykowaną dla wszystkich segmentów rynku. Oferta spółki została podzielona pomiędzy cztery współpracujące ze sobą Piony Biznesowe:
Pod nazwą WA-PRO firma dostarcza aplikacje do zarządzania, dedykowane małym podmiotom.
Średnie i większe przedsiębiorstwa mogą skorzystać z systemów ERP marek Safo lub Softlab, w zależności od preferowanej technologii Oracle albo Microsoft.
Ponadto firma oferuje usługi pod nazwą Incenti, obejmujące outsourcing IT, e-learning czy konsulting informatyczny.

Kompleksowa oferta nowej spółki obejmuje przede wszystkim dostarczanie, adaptację i konfigurację aplikacji biznesowych, projektowanie oraz budowę infrastruktury informatycznej u klienta lub w modelu outsourcingowym, dostarczanie sprzętu i oprogramowania systemowego od renomowanych partnerów, a także szkolenia, serwis i zdalną pomoc dla użytkowników. Asseco Business Solutions dysponuje również własnym Data Center, którego parametry eksploatacyjne spełniają najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa, niezawodności i efektywności pracy systemów.

W spółce zatrudnionych jest ponad 500 pracowników, w tym ponad 400 informatyków specjalizujących się w produkcji oprogramowania i wdrożeniach oraz 80 specjalistów ds. projektowania infrastruktury informatycznej, systemów bezpieczeństwa i e-learningu. Główną siedzibą Asseco Business Solutions jest Lublin. Natomiast ze względu na lokalizację trzech pionów biznesowych w Warszawie, Biuro Zarządu mieści się w stolicy. Firma posiada także oddziały w Poznaniu, Lublinie, Gdańsku, Krakowie, Rzeszowie, Bydgoszczy i Łodzi oraz sieć prawie 600 Partnerów na terenie całego kraju.

Cele finansowe Asseco Business Solutions zakładają wypracowanie w 2007 roku przychodów ze sprzedaży około 100 milionów złotych oraz zysku netto wynoszącego ok. 13 milionów złotych. Spółka jeszcze w tym roku zostanie wprowadzona na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, zaś środki uzyskane z jej upublicznienia zostaną przeznaczone na dalsze akwizycje oraz rozwój oferty.

Więcej informacji: www.assecobs.pl

Artykuł został dodany przez firmę

Asseco Business Solutions S.A.

Asseco Business Solutions SA jest jednym z czołowych producentów oprogramowania dla przedsiębiorstw na rynku polskim. Firma oferuje systemy ERP dla wszystkich segmentów rynku (małych, średnich, dużych).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.