Artykuł Dodaj artykuł

Kredyt gotówkowy: ranking online. Co trzeba wiedzieć, by pożyczyć bezpiecznie?

Dla wielu osób kredyt gotówkowy uzyskany przez internet jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, dzięki któremu dodatkowo zaoszczędzić można także czas.

Dla wielu osób kredyt gotówkowy uzyskany przez internet jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, dzięki któremu dodatkowo zaoszczędzić można także czas. Jego największa zaleta polega na przejściu przez całą procedurę bez konieczności odchodzenia od komputera i osobistych odwiedzin w placówce. Obecnie bardzo wiele banków oraz firm pozabankowych ma takie propozycje dla dotychczasowych oraz nowych klientów. Wypełnienie wniosku zajmuje zaledwie kilka minut, a czas oczekiwania na transfer środków na konto trwa niewiele dłużej. Jak każde zobowiązanie finansowe, także kredyt gotówkowy powinien być jednak dobrze przemyślany. Co należy wziąć pod uwagę przede wszystkim?

Kredyt gotówkowy: ranking online. Co trzeba wiedzieć, by pożyczyć bezpiecznie?

  1. Kredyt gotówkowy online - o czym pomyśleć najpierw?
  2. Gdzie szukać ofert?
  3. Bezpieczeństwo, wady i zalety

Internet w praktyce oznacza nie tylko na większy dostęp do bogatej oferty kredytów gotówkowych. To także możliwość zdobycia wiedzy niezbędnej do prawidłowego wyboru najkorzystniejszej z ofert.

Kredyt gotówkowy online - o czym pomyśleć najpierw?

Każdy produkt kredytowy stanowi znaczące obciążenie dla domowego budżetu, dlatego zanim umowa zostanie podpisana, trzeba dokładnie przemyśleć wszystkie je aspekty. Od czego zacząć? Przede wszystkim od weryfikacji swojej aktualnej sytuacji finansowej. W pierwszej kolejności ustalić trzeba, jaka kwota jest nam potrzebna i jaki ma ona wpływ na domowy budżet. Przeanalizować warto wszystkie bieżące wydatki oraz przychody, gdyż to na tej podstawie oszacowuje się wysokość raty. Dobrze też jest sprawdzić propozycje różnych banków. Najważniejszym wyznacznikiem jest całkowita kwota do spłaty wynikająca z umowy. Warto przejrzeć także, jeśli chodzi o kredyt gotówkowy, ranking online. Tego typu zestawienia są aktualizowane co jakiś czas i dają ogólną orientację w bieżących ofertach oraz promocjach.

Kredyt gotówkowy wiązać się może również z dodatkowymi opłatami. Przeglądając oferty, dobrze jest zweryfikować ewentualne prowizje oraz opłaty przygotowawcze i ubezpieczenia. Jeśli kwota kredytu jest niewielka, ubezpieczenie może okazać się zbędne. Ponieważ to opcja obligatoryjna, można z niej zrezygnować, szczególnie gdy czeka nas niewiele rat, co obniży koszty spłaty. Warto sprawdzić także, czy bank, z którym podpisujemy umowę, przewiduje możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Gdzie szukać ofert?

Ofert kredytów gotówkowych poszukiwać można w różnych miejscach. Oczywiście, jedną z opcji jest samodzielne sprawdzanie propozycji na stronach internetowych i w placówkach banków, jest to jednak przedsięwzięcie bardzo czasochłonne. Znacznie szybszym sposobem są strony typu Direct Money, które pozwalają sprawdzić kilka banków w jednym miejscu i to w kilka minut. To wszystko dzięki rankingowi. Pomocne okażą się też kalkulatory zdolności kredytowej, dzięki którym w prosty sposób sprawdzić można, na jaką kwotę można liczyć oraz ile orientacyjnie wynosić będzie miesięczna rata. Artykuły o tematyce finansowej dodatkowo wzbogacą wiedzę.

Bezpieczeństwo, wady i zalety

Kredyt gotówkowy online jest rozwiązaniem całkowicie bezpiecznym, jeśli tylko zadbamy o podstawowe reguły związane z zapobieganiem cyberprzestępczości. Podstawowa wskazówka to korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych stron i pewnych pośredników. Podstawowe zalety takich kredytów to szybkość działania i łatwość uzyskania środków, a także szeroka możliwość porównywania ofert online. Czy w związku z tym są jakieś wady? Najpoważniejsza to brak możliwości negocjacji, ta jednak i w wariancie tradycyjnym jest zwykle czasochłonna.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły